Напірно-всмоктуючі шланги з нехарчового ПВХ знаходять своє використання:
В побуті. Напевно, не знайдеться такого заміського будинку, де розглянутий тип шлангів не був би затребуваний. Так, з його допомогою можна забезпечити:
- перекачку води з колодязя або свердловини - на це згодиться навіть полегшений шланг з ПВХ;
- доставку води до рослин на с / г землях, клумбах і газонах - для цієї мети краще всього підійде шланг зі спеціальним захисним шаром від наростання водоростей;
- викачування бруду і густих мас, відходів життєдіяльності людини і домашніх тварин - тут уже знадобиться важкий аналог;
- наповнення (осушення) басейну.
Шланги НВС у фермерському господарстві
Сільське господарство - це галузь, в якій НВС шланги використовуються досить давно. Тут вони беруть участь в цілому ряді робіт:
- транспортуванні насіння і готової с / г продукції (зернових культур, макухи);
- подачі і розпиленні добрив, транспортуванні та розпиленні хімікатів для боротьби з комахами і бур'янами;
- переміщенні комбікормів до місця споживання;
- відкачці густих мас з приміщень для вирощування домашніх тварин,
- полив сільскогосподарьких площ.
Полив, може здійснюватися двома способами: безпосередньо людиною, використовують НВС шланг; поливальної машиною, оснащеною все тим же шлангом напірно-всмоктуючим.
Різні види сільськогосподарських машин (наприклад, розпилювачі або сівалки) також мають в своїй конструкції напірно-усмоктувальні шланги. Так що ці вироби, безперечно, роблять роботу фермерів набагато простіше.
Застосування в будівництві
Важкі напірно-усмоктувальні трубопроводи тут особливо потрібні: тільки вони справляються з переміщенням сипучих будматеріалів (щебеню, піску, цементу) і рідких будівельних розчинів.
У сфері ЖКГ ці вироби з ПВХ, більш ніж необхідні. І тут важливу роль відіграють їх гнучкість і зносостійкість. Укомплектована таким шлангом система очищення (стаціонарна насосна станція або автоцистерна) більш тривалий час працює без необхідності заміни всмоктувального трубопроводу, чого не скажеш про гумові аналоги.
Застосування в портовому господарстві і морській справі
Напірно-усмоктувальні шланги, завдяки роботі на всмоктування і нагнітання, використовуються при вантажно-розвантажувальних роботах у вітчизняних і не тільки портах. Саме вони допомагають швидко і легко наповнити (спустошити) контейнери для перевезення різноманітних вантажів: харчових продуктів, будівельних матеріалів, реагентів, добрив і т.д.
А безпосередньо в морі застосовуються напірно-всмоктуючі шланги, стійкі до агресивних середовищ. Тут ними перекачують як звичайну морську воду, так і воду з її мешканцями - живою рибою (рибонасоси).